Premiere Series - Packard Liberty

2 999kr
Style # 54552
  • Välj Färg
    • White / Liberty Navy
    • White / Liberty Navy
  • storlek
  • Vidd
Välj Storlek
Välj storlek
  • 40.5
  • 41
  • 42
  • 42.5
  • 43
  • 44
  • 44.5
  • 45
  • 46
  • 47
Välj Vidd
Välj Vidd
  • Medium
Välj färg, storlek, och vidd

Fri Frakt & Fri Retur


På legenders fötter sedan 1945.

Touren började följa utrustningsanvändning år 1945. FootJoy var den mest använda skon det året – och har varit nummer ett varje år sedan dess. Legends Liberty är en hyllning till det arvet, lanserad i samband med U.S. Open. Konstruerad för prestanda. Designad för att hedra FJ:s långvariga engagemang i att tillverka världens bästa golfskor.

Översikt

  • Premiumläder
  • TPU med Estane® TRX ger bättre fotfäste på alla ytor
  • Ortholite EcoPlush FitBed® dämpningssystem bidrar till extra stabilitet och komfort
  • 1 års vattentäthetsgaranti
  • Limited Edition
  • Style #54552

Produktspecifikationer

Material
Noggrant utvalt premiumskinn
Vattentät
1 års vattentäthetsgaranti
Läst
Laser Street-Läst
Snörning
Traditional
Grepp
Spiked
Stabilitet
Maximal stabilitet
Dämpning
Fast

Utforska teknologin

THE #1 SHOE ON TOUR

En modern nytolkning av vår rika skohistoria och är fulladdad med teknik och innovation. Vi har utvecklat den i samarbete med världens bästa spelare.

alt text here
UTSÖKT HANTVERK & STILRENA DETALJER

Upphöjda marinblå och röda detaljer, kombinerade med handplockat, premium fullnarvsläder, skapar en ikonisk look för spelare med en utpräglad känsla för stil.

alt text here
AVANCERAD SKOTEKNIK INIFRÅN OCH UT

En fastare hälkappa med högre densitet ger stöd och stabilitet runt hälen genom hela svingen. Avancerade material och skräddarsydd teknologi i skon levererar en golfskor med nästa generations prestanda.

alt text here
360° FOTFÄSTE

Specialframtagna guldfärgade Pulsar Softspikes i kombination med specifikt placerade, multidirektionella greppelement skapar ett ogenomträngligt försvar mot svingkrafter från alla vinklar. Flera hårdhetsgrader av TPU ger grepp som är anpassat för olika typer av underlag.

alt text here
100% VATTENTÄT

Premiumläder ger en extra mjuk känsla och touch samt vattentäthet med 1 års garanti.

Recensioner

 

Vanliga frågor

 

Recensioner

 

Vanliga frågor